Դեղորայքային թունավորում

Դեղորայքային թունավորումը կարող է ոչ միայն վտանգել առողջությունն, այլև մահվան պատճառ դառնալ: Այն արտահայտվում է ընդհանուր ինքնազգացողության վատացմամբ, գլխապտույտով, սրտխառնոցով կամ քնկոտության առաջացմամբ: Այդպիսի դեպքեր ավելի հաճախ պատահում են երեխաների և տարեցների շրջանում: Մեծահասակները վատ հիշողության պատճառով հաճախ մոռանում են, որ ընդունել են պահանջվող դեղահաբն, իսկ երեխաները տատիկի կամ պապիկի դեղահաբը շփոթում են կոնֆետի հետ: Սակայն միջին տարիքի մարդիկ ևս ապահովագրված չեն դրանից:
Միջին հասակի մարդկանց դեղորայքային թունավորման պատճառն ինքնաբուժմամբ զբաղվելն է: Դրա «սիրահարներն» արագ բուժվելու համար, հիմնականում առանց բժշկի հետ խորհրդակցելու, միանգամից դեղի կրկնակի չափաբաժին են ընդունում, ինչը դառնում է թունավորման պատճառ: Ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ թունավորումներն ավելի հաճախ լինում են քնաբեր, ցավազրկող, ջերմիջեցնող դեղամիջոցների սխալ օգտագործման հետևանքով:
Դեղորայքային թունավորման առաջին իսկ ախտանիշների դեմքում անհրաժեշտ է անհապաղ դիմել բժշկի:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

Создайте свой веб-сайт на WordPress.com
Начало работы
%d такие блоггеры, как: